Wieloetatowi dyrektorzy z Dębicy

Wieloetatowi dyrektorzy z Dębicy

Wyjątkowymi przypadkami w Dębicy na Podkarpaciu są cztery osoby. Alina Rzewuski jest dyrektorem szkoły podstawowej i jednocześnie dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty. Kazimierz Ćwik jest dyrektorem Domu Dziecka "Hanka" równocześnie zarządzając Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Marta Szczyrek - kieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury i uczy języka polskiego w gimnazjum. Z kolei wiceburmistrz Dębicy jest też dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty.

Zarobki dyrektorów nie należą do niskich. Pracując na dwóch stanowiskach, Kazimierz Ćwik zarabia 5750 zł miesięcznie. Marta Szczyrek do dyrektorskiej pensji w Miejskim Ośrodku Kultury, ponad trzech i pół tysiąca złotych, dołożyła sobie prawie 1000 złotych, które zarabia jako nauczycielka. Z kolei dyrektor szkoły zarabia 4 500 zł. Do tej kwoty dochodzi tysiąc złotych z urzędu miasta. Nowopowołany wiceburmistrz na stanowisku dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty zarabia łącznie prawie 6 tysięcy zł.  

W województwie podkarpackim bez pracy pozostaje 150 tys. osób. W samej Dębicy zarejestrowanych jest 19 tys. bezrobotnych.

Reporter: Olga Hałabud (Telewizja Polsat)