Burmistrz przyjmował po pijanemu

Burmistrz przyjmował po pijanemu

Co grozi pracownikowi za przyjście do pracy po pijanemu? Najczęściej dyscyplinarne zwolnienie z pracy za zaniedbanie obowiązków. Ta zasada nie dotyczy jednak burmistrza Kętrzyna, który co jakiś czas dopuszcza do alkoholowych ekscesów - jak dotąd prawie bezkarnie.

Burmistrz Krzysztof Hećman czuje się pewnie u władzy... Tak pewnie, że nawet przyjmował po pijanemu interesantów. Było to 19 września. Jeden z petentów burmistrza - po wizycie w magistracie wezwał policję.

Kętrzyńska policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie burmistrza za pełnienie obowiązków służbowych w stanie wskazującym. Sąd skazał go na 500-złotową grzywnę i na tym sprawa się zakończyła.  

W końcu radni Kętrzyna, którzy do tej pory przymykali oko na poczynania swojego burmistrza powiedzieli dosyć. Postanowili ukarać go obniżeniem pensji. Okazało się, że niestety sprawa zakończyła się tylko na dobrych chęciach.

Tymczasem niektórzy mieszkańcy w dość oryginalny sposób wyrażają swoje opinie na temat burmistrza Hećmana. A sam zainteresowany? Chyba nie przejmuje się zanadto swoim nienajlepszym wizerunkiem.

Reporter: Leszek Tekielski ltekielski@polsat.com.pl (Telewizja Polsat)