Kolejna akcja "Podziel się posiłkiem"

Kolejna akcja "Podziel się posiłkiem"

Ponad 300 ton żywności dla głodnych dzieci. Tyle pożywienia w zeszłym roku zebrano dzięki programowi "Podziel się posiłkiem". Organizatorzy akcji już po raz czwarty wyruszyli w Polskę zbierać żywność dla głodnych dzieci.

Pani Danuta Pająk mieszka we wsi Żeleźnik koło Strzelina. Wychowuje dwanaścioro dzieci. Najstarszy syn ma dziewiętnaście lat, najmłodsza córka rok. Dochód rodziny to 1300 zł zasiłków z opieki społecznej. Od dwóch lat Pani Danuta korzysta z pomocy Stowarzyszenia Dobroczynności im. Matki Teresy z Kalkuty w Strzelinie. Od nich co miesiąc otrzymuje żywność darowaną przez Bank Żywności z Wrocławia. Kobieta twierdzi, że gdyby nie pomoc Stowarzyszenia, jej dzieci nie miałyby co jeść.  

Takich rodzin jest w Polsce bardzo dużo. Według badań niedożywione jest co trzecie dziecko. Dlatego też już po raz czwarty Fundacja Polsat i Firma Danone rozpoczęły program walki z niedożywieniem u dzieci "Podziel się Posiłkiem".

W ubiegłym roku podczas akcji zebrano ponad 300 ton żywności i wydano w sumie ponad milion posiłków. To efekt między innymi ogólnopolskiej zbiórki żywności zorganizowanej wspólnie przez Banki Żywności, Fundację Polsat i Firmę Danone.

- Naszym celem jest zlikwidowanie problemu niedożywienia w Polsce, mówimy "nie" dla głodnych dzieci - powiedział Przemysław Pohrybieniuk, dyrektor ds. relacji zewnętrznych Firmy Danone.

W tym roku akcję zainaugurowano koncertem charytatywnym gwiazd w Radomiu. Wystąpili w nim między innymi Stachursky, Maryla Rodowicz, Krzysztof Kiliański i Mandaryna.

Zebrano prawie 4 tony żywności, która już wkrótce trafi do dzieci z okolic Radomia. W najbliższą sobotę specjalny tir programu "Podziel się Posiłkiem" pojedzie do Ostrowca Świętokrzyskiego, później będzie gościł w Rzeszowie, Olsztynie, Tczewie, Pile i Rudzie Śląskiej. *

* skrót materiału

Reporter: Karolina Miklewska (Telewizja Polsat)