Kto jest winny śmierci pani Teresy?

Kto jest winny śmierci pani Teresy?

Teresa Kryńska we wrześniu tego roku poddała się operacji woreczka żółciowego w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. To miał być prosty zabieg. Po kilku dniach kobieta powinna opuścić szpital. Niestety stało się inaczej.

Po operacji pani Teresa pomimo wcześniejszych zapewnień lekarzy, nie powracała do zdrowia. Jej stan pogarszał się. Czas upływał, a pani Teresa czuła się z dnia na dzień coraz gorzej. Dopiero po kilku dniach, kiedy stan pacjentki był już bardzo zły, lekarze interweniowali.

Okazało się, że podczas pierwszej operacji lekarz uszkodził ścianę jelita. Zaniedbania podczas operacji spowodowały: zapalenie otrzewnej, wstrząs septyczny i niewydolność wielonarządową. Panią Teresę przewieziono na oddział ratunkowy. Przez kilka godzin lekarze próbowali ją ratować. Niestety bezskutecznie.  

O śmierci pani Teresy została powiadomiona Prokuratura Rejonowa Pragi Południe w Warszawie. Co ciekawe prokuraturę zawiadomił lekarz Szczepan C. - patolog ze szpitala, gdzie operowano panią Teresę.

Rodzina zmarłej nie wierzy w śmierć spowodowaną samymi powikłaniami. Ich zdaniem zawinili lekarze. Całą winą obarczają lekarza chirurga Mirosława D. To on przeprowadził pierwszą operację woreczka żółciowego i najprawdopodobniej uszkodził jelito pani Teresie. Rodzina zmarłej będzie walczyć o sprawiedliwość.

Kto zawinił? To ocenią biegli. W tym wypadku lekarze. To oni przesądzą o winie lub niewinności chirurga Mirosława D.

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk, Katarzyna Betcher e-mail (Telewizja Polsat)