Marzenie chorego chłopca

Marzenie chorego chłopca

11-letni Wiktor choruje na nowotwór kości. Marzeniem chłopca jest pobicie rekordu Guinessa w zbieraniu pocztówek z całego świata. Do pobicia rekordu brakuje mu niewiele.

Wiktor ma jedenaście lat. Mieszka w Ulinie, małej wiosce niedaleko Krakowa. Kilka miesięcy temu był jeszcze zdrowym chłopcem. Jego pasją była piłka nożna. Nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii.

W lutym tego roku podczas gry w piłkę, Wiktora niechcący w nogę kopnął kolega. Pojawił się krwiak. Sprawa była tak poważna że chłopak musiał trafić do szpitala.  

Niestety po kilku tygodniach krwiak pojawił się na nowo. Zaniepokojeni lekarze zrobili dodatkowe badania. Diagnoza była szokująca. Nowotwór kości. Lekarze chcąc ratować Wiktora amputowali mu nogę.

Wiktor przez kilka miesięcy przebywał w szpitalu. Przeszedł pięciokrotną chemioterapię. Rezultaty nie są zadowalające. Złośliwy nowotwór zaatakował cały jego organizm.

Wiktor od miesiąca przebywa w domu. Jest bardzo słaby, ale walczy. Pragnie spełnić swoje marzenie. Chce pobić rekord Guinesa i zebrać kilka tysięcy kartek pocztowych. Ma już ponad tysiąc. Każda z nich to dla niego wsparcie i otucha.

Kartki, listy, prezenty. Jest ich już ponad tysiąc. Wszystkie adresowane są do jedenastoletniego Wiktora. Od dwóch miesięcy ludzie z całego świata przysyłają słowa wsparcia dla chorego na nowotwór kości chłopca.

Rodzina chłopca nie poddaje się i szuka dla niego ratunku. Niestety sami wyczerpali już wszystkie możliwości. Wiktor czeka na spełnienie swego marzenia.

Adres Wiktora:

Wiktor Piwowarczyk

Ulina Wielka 94

32-075 Gołcza

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk (Telewizja Polsat)