Podarujmy dzieciom słońce

Podarujmy dzieciom słońce

Celem akcji "Podaruj dzieciom słońce" jest pomoc chorym dzieciom. To już ósma zbiórka pieniędzy dla najmłodszych. W tym roku pieniądze powędrują do niewidomych i niedowidzących dzieci.

Od kilku lat Fundacja Polsat, wraz z firmą Procter & Gamble prowadzi ogólnopolską akcje charytatywną pod hasłem "Podaruj dzieciom słońce". To największa akcja marketingu społecznego w Polsce.

Przez siedem lat kampanii "Podaruj dzieciom słońce" przyświecały szczytne cele. To właśnie dzięki niej udało się wspomóc wiele chorych dzieci. Wystarczy przypomnieć, że poprzednie siedem akcji "Podaruj dzieciom słońce" to ponad 30 mln zł przekazanych dla różnych grup dzieci w Polsce. Zbierano już miedzy innymi na przedwcześnie urodzone niemowlęta i dzieci z chorobami nowotworowymi.  

W tym roku "Podaruj dzieciom słońce" rusza już po raz ósmy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na stworzenie zaplecza dla dzieci niewidomych i niedowidzących aby wyrównać ich szanse życiowe. Ich świat jest bowiem zupełnie inny niż świat dzieci zdrowych. To świat bez kolorów i kształtów.

- Największą trudność sprawia mi robienie rzeczy manualnych: rysowanie figur, prace plastyczne, splatanie warkoczy. Próbuję to sobie wyobrazić - opowiada niewidoma Agata Zakrzewska.

Dzieci niewidome i niedowidzące wymagają specjalistycznej opieki już od najwcześniejszych lat życia. W przystosowanych dla nich przedszkolach, ośrodkach, pod okiem wielu specjalistów przygotowywane są do samodzielnego życia. Niestety ich potrzeby są ogromne, a w wielu ośrodkach brakuje specjalistycznego sprzętu. Potrzeba pomocy dydaktycznych i zaplecza do rehabilitacji.

Aby wspomóc akcję "Podaruj dzieciom słońce", wystarczy kupić produkty oznaczone słonecznym logo.

* skrót materiału

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk (Telewizja Polsat)