Sama wychowuje ośmioro dzieci

Sama wychowuje ośmioro dzieci

- Jak mi brakuje pieniędzy, to idę i na zeszyt biorę. Tak, żeby chociaż chleb i masło mieć dla dzieci - opowiada Bożena Śremska, matka ośmiorga dzieci.

Bożena Śremska mieszka w Mokrzycy Wielkiej koło Wolina. Samotnie wychowuje ośmioro dzieci. Mieszka w budynku należącym do Polskich Kolei Państwowych, ponieważ w tej firmie pracował jej mąż. Pani Bożena nie pracuje, zajmuje się wychowywaniem dzieci. Utrzymuje się z zasiłku i renty po mężu. Razem to 1950 złotych.  

Rok temu w czerwcu w rodzinie Śremskich doszło do tragedii. Mąż pani Bożeny wracał wieczorem z pracy. Mężczyzna szedł drogą prowadząc rower. Z naprzeciwka jechał rozpędzony samochód, który uderzył w mężczyznę. Mąż pani Bożeny zginął na miejscu.

Najmłodsze dziecko pani Śremskiej, 2-letni Szymon choruje. Chłopiec ma skazę białkową. Wymaga specjalnej żywności, która jest droga.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Wolinie od wielu lat pomaga Śremskim. Na ich dramat obojętna nie jest też właścicielka pobliskiego sklepu, która kredytuje im zakupy. Gdyby nie ich pomoc, rodzina nie miałaby nawet na chleb.

Pani Bożena i jej dzieci mają wiele marzeń. Brakuje im książek i przyborów szkolnych. *

* skrót materiału

Reporter: Paulina Łosiewicz (Telewizja Polsat)