A jednak! Dało radę

A jednak! Dało radę

Pan Dariusz ma trzydzieści lat i jest osobą niepełnosprawną. Mieszka w Kielcach. Od prawie dwóch lat prowadzi walkę z urzędami, i ośrodkami szkolenia kierowców. Wszystko po to, aby zdobyć prawo jazdy.

Niestety zamiast wsparcia, wszędzie napotyka trudności. Mimo to, dla wszystkich może być przykładem jak się nie poddawać. Ten człowiek od urodzenia jest chory na porażenie mózgowe. Pisze doktorat , pracuje w Centrum Profilaktyki Edukacji. Udziela się społecznie.

Pan Dariusz chce zrobić prawo jazdy. To w jego pracy niezbędne. Niestety żaden ośrodek szkolenia kierowców w Kielcach nie ma samochodu przystosowanego dla niepełnosprawnych. Dla właścicieli szkół zakup takiego sprzętu jest po prostu nieopłacalny.  

Pieniędzy na dofinansowanie oprzyrządowania samochodu dla niepełnosprawnych nie ma. Z tym problemem chorzy muszą radzić sobie sami. Nie jest to łatwe.

Pomocy dla pana Dariusza poszukaliśmy w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. I udało się. Po naszej interwencji urząd rozwiązanie znalazł. Po prawie dwóch latach! Dzięki temu spełnią się marzenia pana Dariusza. *

*skrót materiału

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk (Telewizja Polsat)