Akcja "Listy do Świętego Mikołaja"

Akcja "Listy do Świętego Mikołaja"

Co roku, dzięki Państwa pomocy, staramy się spełnić marzenia dzieci, których rodziców nie stać na świąteczne prezenty. Dlatego już po raz trzeci, wspólnie z "Życiem Warszawy" organizujemy akcję "Listy do Świętego Mikołaja". W ubiegłym roku udało się zrealizować ponad 100 dziecięcych marzeń.

- Dzieci przysyłają listy do redakcji. Określają, co chciałyby dostać pod choinkę. Czasem są to skromne życzenia, jak szalik czy czapka, ale proszą też o telefony. Wybieramy te rodziny, które są najbiedniejsze - mówi Andrzej Załucki, redaktor naczelny "Życia Warszawy".

Listy z prośbami do Świętego Mikołaja przychodzą do reakcji "Życia Warszawy" od kilku tygodni. Jest ich już kilkadziesiąt. Jeden z nich wraz ze swoją mamą Agatą napisał Filip. Sześciolatek chciałby otrzymać kolejkę elektryczną i duży worek słodyczy, którymi - jak pisze - mógłby podzielić się z siostrami.  

- Dowiedziałam się, że taka akcja jest organizowana i postanowiłam razem z synem, wspólnie, napisać o swoich marzeniach. On o swoich, a ja o swoich - mówi Agata Skura, matka Filipa.

Pani Agata wychowuje z mężem troje dzieci: 6 - letniego Filipa i dwie nastoletnie córki: Dominikę i Anię. Żyją ze skromnych miesięcznych pensji. Nie stać ich na prezenty dla dzieci.

- Miesięczny dochód naszej rodziny to 1700 zł brutto. Po opłaceniu rachunków zostaje nam nieco ponad 1000 zł. Jest nam ciężko, szczególnie przed świętami - mówi pani Agata.

Święty Mikołaj spełnił tylko część marzeń Filipa. Mamy nadzieję, że w święta Filip znajdzie pod choinką wymarzony prezent - kolejkę elektryczną. *

* skrót materiału

Reporter: Karolina Miklewska (Telewizja Polsat)