Czy Bolek i Lolek to Kinga i Karol?

Czy Bolek i Lolek to Kinga i Karol?

Bolek i Lolek to najpopularniejsi polscy bohaterowie filmów animowanych. Bolek miał czerwone szorty i żółtą koszulkę. Był wyższy i szczuplejszy od pulchniejszego Lolka, w fioletowych spodniach na szelkach. Pamiętają ich chyba wszyscy.

Ostatnio znowu stało się głośno o Bolku i Loku. Zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Wszystko za sprawą berlińskiego pisma dla gejów i lesbijek "Siegessaule". Wizerunki Bolka i Lolka zamieszczone zostały na okładce tej gazety. Reklamowały wyjazd do Polski na Dni Równości. Roman Nehrebecki, jeden z spadkobierców twórców Bolka i Lolka jest oburzony.  

Niemiecka gazeta nie zamierza jednak przepraszać. Jej redaktor naczelny twierdzi, że w gazecie nie pokazano Bolka i Lolka tylko - uwaga! - wymyślonych Kingę i Karola.

Bolka i Lolka wykorzystuje również berlińskie biuro podróży. Już na początku czerwca organizuje wyjazdy niemieckich gejów i lesbijek na Dni Równości. Do Polski.

Według niemieckich homoseksualistów polskim gejom nie wiedzie się w Polsce dobrze. Są dyskryminowani i obrażani i dlatego ich niemieccy koledzy chcą protestować w Warszawie.

Bezprawne użycie wizerunku bohaterów kreskówek i zasugerowanie ich homoseksualizmu oburzyło właścicieli majątkowych praw autorskich. Być może już wkrótce sprawa skończy się w sądzie. *

*skrót materiału

Reporter: A. Krajewska, M. Dercz, akrajewska@polsat.com.pl(Telewizja Polsat)