Pomóżmy choremu Sławkowi

Pomóżmy choremu Sławkowi

Klinika Onkologii i Hematologii we Wrocławiu. To właśnie tu dla wielu dzieci rozpoczyna się walka z bardzo groźną chorobą jaką jest nowotwór. Dzieci spędzają tu tygodnie a nawet miesiące. Pomimo tak młodego wieku muszą zmagać się z bólem i świadomością, że każdy dzień to walka o życie, walka ze śmiercią.

Jedenastoletni Sławek Aksamit jest pacjentem Kliniki Wrocławskiej od września ubiegłego roku. Choroba u chłopca zaczęła się niepozornie. Sławka zaczęło boleć kolano. Ból nie ustępował, więc trafił do szpitala. Lekarze postawili szokującą dla chłopca i rodziny diagnozę: złośliwy nowotwór kości.

Tak zaczęły się wielomiesięczne pobyty Sławka w szpitalu. Chemioterapie i operacje. Co jakiś czas wraca z mamą do domu. Na krótko, potem walka zaczyna się od nowa. Sławka odwiedziliśmy także w domu. W małej wiosce Włodowice- niedaleko Wałbrzycha. To jego kolejna krótka przerwa w leczeniu szpitalnym. Niestety częste wyjazdy, leczenie, leki , i rehabilitacja kosztują. Rodzinie Aksamitów jest tak ciężko, że kilka miesięcy temu z powodu braku pieniędzy, rodzice musieli przerwać leczenie syna. Dla chłopca brak pieniędzy na leczenie to wyrok śmierci. I choć do akcji pomocy rodzinie włączyła się szkoła , szpital, to jednak ciągle za mało. Każda złotówka może uratować życie jedenastoletniego chłopca.  

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk (Telewizja Polsat)