Rozstanie z nożem w tle

Rozstanie z nożem w tle

Odrzuciła go, więc poderżnął jej gardło. Dziewiętnastoletni Piotr T. nigdy nie pogodził się z tym, że jego był dziewczyna nie chce utrzymywać z nim kontaktu. Monika przeżyła, ale blizna na szyi już zawsze będzie przypominać jej o tym tragicznym zdarzeniu.

Piotr T. był chłopakiem Moniki. "Był" i właśnie tego nie mógł zaakceptować. Wszędzie za nią chodził i nalegał na dalsze spotkania. Z chwilą gdy dowiedział się, że Monika spotyka się z innym chłopakiem postanowił ją po prostu zabić. Dziewczyna na szczęście żyje, ale nadal z przerażeniem wspomina całe zdarzenie.  

Piotrków Trybunalski, 13 sierpnia. Dziewiętnastoletni Piotr T. po raz kolejny przyjechał rowerem pod blok, w którym mieszka Monika. Dziewczyna siedziała na ławce z przyjaciółką. Chłopakowi udało się namówić ją na krótką rozmowę. Wtedy rozegrał się dramat. Nie mogąc pogodzić się z odtrąceniem Piotr T. poderżnął Monice gardło. Dziewczyna cudem przeżyła.

Zaraz po całym zdarzeniu chłopak odjechał rowerem i przez kolejne dni skutecznie się ukrywał. Monika czuje się dobrze, lecz nadal boi się, że Piotr T. wróci, aby ją zabić. Następnym razem może nie mieć tyle szczęścia.

Nikt nie spodziewał się, że podczas realizowania tego materiału Piotr T. wpadnie w ręce policji. Wiadomo, że prokuratura postawi zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Postanowiliśmy od razu poinformować Monikę o zatrzymaniu jej byłego chłopaka. Dziewczyna nie kryła radości.

Rodzina i sąsiedzi Piotra T. do dziś są zszokowani tym, co się stało. Nie mogą uwierzyć, że chłopak był zdolny do takiego okrucieństwa.*

* skrót materiału

Reporter: Joanna Pecht (Telewizja Polsat)