Ukryta agencja towarzyska

Ukryta agencja towarzyska

- Najgorsze są noce. Dochodzi do takich mocnych uniesień, że słychać odgłosy uderzającego o ścianę łóżka. Uważam, że my sąsiedzi nie musimy tego słuchać - mówi mieszkanka Świdnicy.

Pub "Siedem Pokus" mieści się w samym centrum Świdnicy. Niestety jej mieszkańcy wiedzą, że nie jest to zwykły pub. Atrakcyjność tego lokalu to nie wyjątkowe trunki, smaczne dania, ale usługi jakie świadczą kobiety zatrudnione w pubie. Nieoficjalnie bowiem wiadomo, że jest to agencja towarzyska.

Lokal jest jednym z wielu chętnie odwiedzanych miejsc na starym rynku. Obok znajduje się więzienie i kuria biskupia. Mieszkańcy Świdnicy postanowili walczyć z uciążliwymi klientami agencji. Wielokrotnie o pomoc prosili policję. Zawsze kończyło się to tak samo. Krótka wizyta funkcjonariuszy i po chwili wszystko wracało do normy. Bezradna jest też kuria biskupia, której choć takie sąsiedztwo nie odpowiada, jednak prawa do interwencji nie ma.  

Po naszej interwencji, policja obiecała pomoc. Do tego czasu z uciążliwymi sąsiadami mieszkańcy Świdnicy radzić muszą sobie sami. *

*skrót materiału

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk (Telewizja Polsat)