"Ustawki" w gimnazjum

"Ustawki" w gimnazjum

Szkolna bijatyka w internecie. Młodzież z olsztyńskiego gimnazjum organizowała między sobą regularne bójki. Pojedynki obserwowało kilkadziesiąt osób. Zarejestrowane walki można obejrzeć w sieci.

Uczniowie olsztyńskiego gimnazjum numer trzynaście przed dwoma tygodniami zorganizowali bójkę. Nagrali ją kamerą w telefonie, a drastyczne zdjęcia umieścili na ogólnodostępnej stronie internetowej. Na witrynie znalazła się zapowiedź kolejnej walki. Dyrekcja szkoły i pedagodzy o bijatykach dowiedzieli się od dziennikarzy.  

Bójki w olsztyńskim gimnazjum to norma. Tak mówią sami uczniowie. Mimo zamieszania wokół sprawy, nadal doskonale się bawią, wspominając walki.

- Wchodzą dwie osoby do kółka i biją się. Jak przyjdzie jakiś nauczyciel, to każdy ucieka w las. Jeżeli nie przyjdzie, to walczą aż ktoś zemdleje - opowiada jeden z uczniów olsztyńskiego gimnazjum.

Postępowanie wyjaśniające prowadzi kuratorium oświaty i rada pedagogiczna gimnazjum. Sprawa okazała się na tyle poważna, że ustawianymi walkami uczniów zainteresowała się też olsztyńska policja. *

*skrót materiału

Reporterzy: Leszek Tekielski, Anna Mioduszewska, ltekielski@polsat.com.pl (Telewizja Polsat)