Wierzejski kontra homoseksualiści

Wierzejski kontra homoseksualiści

Niemieccy politycy, polscy publicyści, homoseksualiści w Polsce i za granicą. Wypowiedzi Wojciecha Wierzejskiego w ostatnich tygodniach przysparzają mu coraz więcej wrogów.

Do grona przeciwników dołączają ostatnio także prokuratorzy z całej Polski. Bo teraz i oni - za sprawą interpelacji posła - muszą zająć się tematem "kochających inaczej". W odpowiedzi na interpelacje posła Wierzejskiego Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło prokuraturom sprawdzenie, sprawcami ilu przestępstw seksualnych były osoby o orientacji homoseksualnej.  

Przez kilka dni prokuratorzy w całej Polsce wertowali setki akt. Wszystko, by odpowiedzieć na dręczące posła pytanie - czy geje częściej niż osoby heteroseksualne dopuszczają się przestępstw na tle seksualnym?

Tymczasem poseł Wierzejski sam stał się obiektem doniesienia do prokuratury. Tyle, że berlińskiej... Niemiecka deputowana Claudia Roth doniosła, że Wojciech Wierzejski nawołuje do przemocy wobec homoseksualistów. Wojna Wojciecha Wierzejskigo z Claudią Roth trwa już od wielu tygodni... Poseł LPR twierdzi, że oskarżenie niemieckiej deputowanej jest bezpodstawne. Ostatnio dodaje nawet, że właściwie nie ma nic przeciwko gejom. No chyba, że są z SLD. *

*skrót materiału

Reporter: Magdalena Dercz (Telewizja Polsat)