Zabił matkę na oczach dziecka

Zabił matkę na oczach dziecka

Związek Joanny i Karola trwał prawie 10 lat. Jednak na początku 2003 roku przestało się między nimi układać i rozstali się. Ich syn Mateusz miał wtedy prawie 3 lata.

Karol C. zaczął grozić Joannie. Kobieta nie traktowała gróźb mężczyzny poważnie. 13 września 2003 roku zaprowadziła syna do mieszkania ojca. Ten niemal natychmiast ją zaatakował. Karol C. na oczach małego Mateusza brutalnie zamordował Joannę.

Rodzice Joanny opiekują się Mateuszem. Jednak chłopiec prawdopodobnie nigdy nie uwolni się od obrazów tej makabrycznej zbrodni, jakiej był świadkiem. Nie może wybaczyć ojcu tego, co zrobił z jego ukochaną mamą.  

Rodzina zamordowanej Joanny obawia się dnia, w którym Karol C. opuści więzienie. Ponieważ mężczyzna nie był jak dotąd karany, ten dzień może nadejść dużo wcześniej niż za 15 lat.

Karolowi C. za to, co zrobił Joannie, Mateuszowi i całej jej rodzinie należy się najwyższa kara. Dlatego rodzice Joanny nigdy nie pogodzą się z tym, że Karol C. będzie mógł za kilka lat wyjść z więzienia. *

*skrót materiału

Reporter: Joanna Pecht (Telewizja Polsat)