Będzie ekshumacja zwłok Olewnika

Będzie ekshumacja zwłok Olewnika

Będzie ekshumacja zwłok Krzysztofa Olewnika! Istnieją bowiem wątpliwości, czy odnalezione w 2006 roku ciało należy do porwanego i zamordowanego mężczyzny. O dodatkowe badanie DNA wnioskowała rodzina Olewników.

Wniosek Olewników przyjęła Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku. Wątpliwości śledczych budzi ekspertyza biegłego, według której jeden z łańcuchów DNA, z próbki pobranej w 2006 roku, nie pasuje do właściwego DNA Krzysztofa Olewnika. Rodzina porwanego mężczyzny chce mieć pewność, czy nie był to błąd pomiaru.  

Przypomnijmy: Krzysztofa Olewnika porwano z jego domu w Drobinie koło Płocka w nocy z 26 na 27 października 2001 roku. Mężczyzna przez dwa lata był przetrzymywany w Kałuszynie, w domu na działce jednego z porywaczy. Przykuty łańcuchami do ściany, bity i głodzony, czekał na ratunek. Rodzina robiła wszystko, by Krzysztof wrócił do domu. Olewnikowie zapłacili bandytom 300 tysięcy euro okupu. Niestety, pieniądze nie pomogły. Krzysztof Olewnik został zamordowany.

Do dziś sprawa budzi wiele wątpliwości. Dwaj główni oskarżeni o zamordowanie Krzysztofa, czyli 51-letni Sławomir Kościuk oraz 38-letn Robert Pazik, zostali skazani na dożywocie. Obaj popełnili w celi samobójstwo. Wcześniej życie odebrał sobie Wojciech F. Mężczyzna uważany zbył za szefa grupy przestępczej, która zorganizowała porwanie.*

* skrót materiału

e-mail (Telewizja Polsat)(Telewizja Polsat)