Pobiła staruszkę. Pracuje w… pomocy społecznej

Pracownica pomocy społecznej pobiła swoją sąsiadkę! Maria W. zaatakowała 77-letnią pani Zofię, bo ta zwróciła jej uwagę. Choć Maria W. została skazana, to pracy nie straciła. W gminnym ośrodku pomocy społecznej zajmuje się między innymi… opieką nad osobami starszymi.

Zofia Skiba ma 77 lat. Od śmierci męża mieszka sama w jednym z bloków w Tomaszowie Lubelskim. Kobieta od lat jest w konflikcie sąsiadką Marią W., pracownicą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W październiku 2012 roku pani Zofia sprzątając klatkę schodową upomniała Marię W., by ta nie deptała po świeżo umytej podłodze. Kobieta rzuciła się na staruszkę z pięściami.  Bezbronna pani Zofia upadła i straciła przytomność.

- Z dołu do mnie przyleciała i zaczęła mi deptać. Kazałam jej przestać. Krzyczała: będę deptała, będę deptała. Nagle zacznie mnie okładać, w życiu tak w głowę bita nie byłam – wspomina pani Zofia.

- Pokrzywdzona doznała obrażeń twarzy, najpoważniejszym pękniecie kości nosa – dodaje  Jarosław Jedynak, prezes Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim.

Sprawa pobicia pani Zofii trafiła do sądu. Maria W. została uznana winną. Mimo prawomocnego wyroku, kobieta nie została odsunięta od pracy z osobami starszymi.

- Sąd wymierzył jej karę czterech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby dwóch lat – informuje Jarosław Jedynak, prezes Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim.

- Gdy rozpatrzyliśmy wszystkie aspekty prawne, okazało się że nadal może pracować, bo to nie jest urzędnicze stanowisko. Ona wykonuje zawód, który prowadzi do wypalenia zawodowego. Wydaje mi się, że fakt jej wieloletniej pracy wpływa na to, że może mieć już mniej cierpliwości – powiedziała kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim.

- A co ma wspólnego moja praca z życiem osobistym? Skoro dostałam ten wyrok, to teraz mam się powiesić, skończyć ze sobą? – powiedziała naszej reporterce Maria W. Kobieta nie zgodziła się na oficjalną rozmowę przed kamerą. *

* skrót materiału

Reporterka: Alicja Piętak

apietak@polsat.com.pl