Została zgwałcona przez kolegę syna

Po koniec czerwca na jednym z gliwickich osiedli doszło do gwałtu. Ofiarą jest 66-letnia kobieta. Oburzający w tej historii jest fakt, że kobieta została zgwałcona przez kolegę swojego syna, który na to pozwolił. Mężczyzna od wielu lat znęca się nad rodziną.

30 czerwca nad ranem, w jednej z kamienic Gliwicach miały miejsce dramatyczne wydarzenia.  39 – letni Jerzy K. zaprosił do swojego rodzinnego domu kolegę, z którym chciał się  upić.


– Przed godziną siódmą otrzymaliśmy zgłoszenie. Zadzwonili mieszkańcy jednej z klatek schodowych w rejonie Szobiszowic. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zatrzymali można powiedzieć, na gorącym uczynku przestępstwa usiłowania zgwałcenia. Zatrzymany został 46 – letni mieszkaniec Gliwic – mówi Marek Słomski , oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.


-   Mam pretensje  do syna.  Powtarzałam mu  setki razy: Ty nie wiesz,  kogo do domu sprowadzasz! – mówi pani Krystyna, która twierdzi, że została zgwałcona przez kolegę syna.


 Pan Jerzy,  syn zgwałconej kobiety, twierdzi, że  w czasie zdarzenia nie było go w domu. Jednak sąsiedzi uważają,  że to nieprawda i opowiadają, że od wielu lat znęcał się nad swoim chorym ojcem,  a matce groził, że zostanie zgwałcona. 


-  Pobił własnego ojca,  teraz ma swój świat. I od tego momentu po prostu chodzi tylko do ubikacji, do lodówki, do łóżka. Nie ogląda telewizji. Policja przyjeżdża co drugi dzień. Chodzimy na policję. Dzwonimy na policję. Kuratorka przychodzi – mówi sąsiad.


Prokuratura nie postawiła zarzutów panu Jerzemu ponieważ zarówno sąsiedzi jak i rodzina, nie chcą zeznawać przeciwko niemu. A on sam nie ma sobie nic do zarzucenia.


- Na obecnym etapie brak materiału dowodowego, który wskazywałby na fakt podżegania do popełnienia tego czynu, o którym opowiadają sąsiedzi.  Przede wszystkim konieczna jest inicjatywa ze strony rodziny  - mówi Janusz Sochacki  z Prokuratury Rejonowe Gliwice-Wschód. *


*skrót materiału


Reporter: Jan Kasia 
 

jkasia@polsat.com.pl