Tajemnicze zniknięcie w Radomiu

Danuta Wielocha z Radomia zaparkowała samochód przed domem i po prostu zniknęła. Nie miała wrogów, z domu nic nie skradziono. 13 grudnia, dwa dni po zaginięciu, bliscy kobiety odnaleźli jej portfel oraz torebkę. Były porzucone na mokradłach, kilkaset metrów od domu. Mogły zostać podrzucone już po tym, gdy policja dokładnie przeszukała teren, używając psów tropiących.

Danuta Wielocha ma 53 lata. Jest nauczycielką. Ma troje dzieci. Zawsze wiodła spokojne życie. Aż do 11 grudnia tego roku. Tego dnia, pani Danuta odwiedza w szpitalu swoją córkę. Około godziny 17, wraca do domu. Parkuje samochód i wysiada na zewnątrz. Chwilę później… po prostu znika.

- Żadnych śladów walki, żadnych poprzestawianych mebli, nic. Sprawdzany był dom lampą UV i nic nie wykryto. Nic też nie zginęło – opowiada Maciej Wielocha, syn zaginionej kobiety.

- Po godzinie 17 na całej ulicy zgasło światło. Nie wiadomo dlaczego. Żadna latarnia nie świeciła. Mama została uprowadzona, więcej opcji nie ma. Nigdy nie uwierzę, że uciekła – mówi Aleksandra Wielocha.

Dwa dni po zaginięciu, bliscy pani Danuty odnaleźli jej portfel oraz torebkę. Były porzucone na mokradłach, kilkaset metrów od domu. Kolejnego dnia, w pobliskiej rzece znaleziono jej pozbawiony baterii telefon. Co ciekawe – wszystkie rzeczy zaginionej leżały w miejscach wcześniej przeszukiwanych przez policję i psy.

- Nie ma możliwości, żeby policjanci nie przyłożyli się, jak należy do poszukiwań – mówi Andrzej Lewicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Reporter: To jak to możliwe, że rodzina odnajduje te wszystkie rzeczy, a nie wy?
- Trudno mi jest na ten temat się wypowiedzieć.

- Może ktoś chce, żebyśmy tylko tam się skupili, a nie na innych miejscach – zastanawia się Aleksandra Wielocha, córka zaginionej.

Pani Danuta poszukiwana jest w całej Polsce. Z każdym dniem szansa na odnalezienie jej żywej gwałtownie spada. Mimo to jej dzieci wciąż nie tracą nadziei. Ciągle wierzą, że święta Bożego Narodzenia spędzą z matką przy jednym stole.*

* skrót materiału
 
Reporter: Rafał Zalewski

rzalewski@polsat.com.pl